FCSB a câștigat Supercupa României

Articol de Alex Țențu, 04 Iulie 2024, 23:22

FCSB este noua deținătoare a Supercupei. Pe stadionul Steaua, campioana României a învins-o pe câștigătoarea Cupei, Corvinul Hunedoara, cu scorul de 3-0. Pentru bucureșteni au marcat: David Miculescu, Marius Ștefănescu și brazilianul Luis Phelipe.

Săptămâna viitoare, ambele echipe își vor începe parcursul continental. Marți, FCSB o va întâlni, în San Marino, pe Virtus, iar Corvinul va juca joi, în Ungaria, contra lui Paks.

Etichete : fcsb supercupa fotbal
EURO 2024: Se cunosc semifinalele
Sport 07 Iulie 2024, 00:34

Anglia și Țările de Jos au acces în careul de ași, deși prestațiile lor nu au fost convingătoare.

Trei noi medalii pentru România la Campionatele Europene de înot pentru juniori » Robert Badea dubla de aur în probele de mixt!
Sport 06 Iulie 2024, 16:23

Robert Badea (16 ani) s-a impus vineri în proba de 400 metri mixt la Campionatele Europene de juniori pentru juniori de la...

Victorie istorică în SUA
Sport 06 Iulie 2024, 11:50

Rugbyștii români au câștigat meciul test cu SUA, scor 22-20, în cadrul Summer Tour

Surpriza din Turul ciclist al Sibiului 2024
Sport 06 Iulie 2024, 11:27

Turul Sibiului va începe sâmbătă, la ora 13:00, în Piața Mare din oraș.

EURO 2024: Spania, prima semifinalistă!
Sport 05 Iulie 2024, 21:56

Spania și-a asigurat biletele pentru semifinale, după o victorie obținută în finalul celei de-a doua reprize suplimentare,...

Fabiano Caruana, câștigător al turneului de șah Superbet România 2024
Sport 05 Iulie 2024, 21:01

Fabiano Caruana (SUA) este la a doua performanță de acest fel la București, el impunându-se și în concursul similar din 2023.

EURO 2024: Șocul sferturilor de finală!
Sport 05 Iulie 2024, 17:54

Germania și Spania sunt adversare la Stuttgart, în primul sfert de finală al campionatului european de fotbal.

Baschet: Adversare pentru U BT Cluj Napoca și CSM Constanța
Sport 05 Iulie 2024, 17:41

Tragerea la sorţi pentru turul preliminar, dar şi pentru grupe, va avea loc pe 18 iulie, la Munchen.